Bahçeşehir Koleji Çankaya Kampüsü Açıldı

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlangıcıyla birlikte Ankara Çankaya Kampüsü’nü de öğrencilerle buluşturdu. 

 

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji’nin Ankara’daki yeni kampüsü Çankaya, 12 Eylül pazartesi günü hizmete açıldı. Anasınıfı, ilkokul ve ortaokul kademelerinde eğitim verecek olan Çankaya Kampüsü’nün açılış törenine Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Genel Müdür Yardımcıları Hale Güneş ve Dr. Özge Aslan, Çankaya Kampüs Müdürü Ajda Negiz Demirağ ile öğrenciler ve velileri katıldı. Bahçeşehir Kolejinin, Ankara 50. Yıl, Çayyolu, İncek ve Dr. Burhan Kara kampüslerinin ardından bu yıl Çankaya ve Yaşamkent kampüslerinin de hizmete girmesiyle birlikte Ankara’daki toplam kampüs sayısı 6’ya ulaşmış oldu. 

 

8’i anaokulu olmak üzere 40 derslik ve 994 öğrenci kontenjanına sahip Bahçeşehir Koleji Çankaya Kampüsü’nde 2 kodlama ve 1 STEM laboratuvarı, fen laboratuvarı, 2 Bahçeşehir Sportif Koordinasyon, 2 görsel sanatlar, 3 müzik, 1 satranç ve 1 drama/dans atölyesi bulunuyor. Kampüs içinde kapalı spor salonu, açık spor alanı, biri anaokulu öğrencileri için olmak üzere 2 yemekhane ve 420 kişilik bir konferans salonu da yer alıyor.

 

Eğitimde durmak olmaz!

Açılışta konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Ankara’daki 6. Kampüsümüzü açıyor, aynı zamanda da yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Yani iki büyük, iki güzel heyecanı birlikte yaşıyoruz. 29 yıl önce Enver Yücel hocamızın liderliğinde yola çıktığımızda hedefimiz sadece eğitim vermek değil Türkiye’nin eğitimine yön vermekti. Kaliteli, nitelikli eğitimi Türkiye’nin her noktasında her öğrenci ile buluşturma heyecanı ile yola çıktık. Ne mutlu ki bugün Türkiye’de 153 noktada Çankaya kampüsümüz dahil olmak üzere öğrencilerimiz ile buluşuyoruz. Onları nitelikli eğitim ile buluştururken yalnızca akademik bilgi ve becerilerle değil; sanatla, sporla, yaratıcılıkla, sorgulama, düşünme ve üretme becerileri ile donatıyoruz. Eminim Çankaya’da ilk eğitim-öğretim hayatına adım atan öğrencilerimizle, 8’inci sınıfa başlayıp artık lise sıralarına hazırlanan öğrencilerimizle bunu hep birlikte başaracağız. Çok büyük başarılara Bahçeşehirli olma gururuyla ulaşacağız” dedi.

 

Törende konuşan Okul Müdürü Ajda Negiz Demirağ ise “Bahçeşehir Koleji eğitimde çığır açmayı kendisine amaç edinen bir yaklaşımla, çağın ihtiyaçlarına uygun bir eğitim politikasıyla her geçen gün güçlenerek büyümeye devam ediyor. Bu uzun yolculukta amacımız, öğrencilerimizin gereksiz bilgi yığını içerisinde boğulmalarını engelleyerek, düşünmeyi ve sorgulamayı merkeze alan bir eğitim programı ile analitik düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı