Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Tüm CHP Kitlesi ve Tüm CHP’liler Genel Başkanımızın Arkasındadır

“GENEL BAŞKANIMIZ, TÜRKİYE’Yİ FERAHA VE REFAHA KAVUŞTURAN LİDER OLACAKTIR”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına karşı toplum mühendisliği yapma gayretleri olduğunu belirterek, “CHP’lilerin tümü Genel Başkanımızın arkasındadır. Bunda hiçbir tereddüt yoktur. Genel Başkanımız tecrübesi ve deneyimiyle sandık geldiğinde Türkiye’yi feraha, refaha kavuşturan lider olarak çıkacaktır” dedi.

 

Taşdelen, Tele 1 televizyonunda gazeteci Umut Yertutan’ın sunduğu Haber Doğru programına katılarak, siyaset gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Taşdelen, şunları söyledi:

 

DERİN YOKSULLUK, DERİN YOKSUNLUĞA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA

“Çok derin bir yoksulluk var. Artık o derin yoksulluk derin yoksunluğa dönüşmüş durumda. AKP 2002 yılında iktidara geldiğinde yolsuzlukla, yasaklarla ve yoksullukla mücadele edeceğim demişti. Ama gelinen nokta her üç y’de de yoksullukta da yolsuzlukta da yasaklar noktasında da ülkenin çok daha geriye gittiği bir nokta oldu. Onun için sizin de isminiz olan umudun peşinde herkes. Hepimiz onun peşindeyiz ve bu umudu somutlaştırmak mecburiyetindeyiz. Bu ülkenin içinde bulunduğu koşullar Cumhuriyet tarihinin artık en ağır şartları haline geldi. Onun için herkes sandığı bekliyor. Hepimiz sandığı bekliyoruz.

 

TÜRKİYE, MİLLETİMİZ VE İNSANLARIMIZ BU KÖTÜ YÖNETİMİ HAK ETMİYOR

Ülkeyi içinde bulunduğu bu koşullardan çekip çıkarmak gerekiyor. Çünkü Türkiye ve milletimiz, insanlarımız bunu hak etmiyorlar. Bu kötü yönetimi hak etmiyorlar. Tabii bunun çok değişik nedenleri de var. Başkanlık sistemine geçilmiş olması, tek adam rejimine geçilmiş olması, parlamenter sistemden uzaklaşılmış olması bunun ana nedenlerinden bir tanesi. Ekonominin halka değil ranta hizmet ediyor olması yıllardır bunun nedenlerinden bir tanesi. Uygulanan ekonomik model bunlardan bir tanesi. Çok değişik nedenleri var. Onun için gittiğimiz her yerde bütün herkes bir an önce sandığın gelmesini arzuluyor.”

 

GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKİYE’Yİ FERAHA, REFAHA KAVUŞTURAN LİDER OLACAKTIR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına karşı toplum mühendisliği yapma gayretleri olduğunu söyleyen Taşdelen, şunları söyledi:

 

“Bunları sizler de görüyorsunuz bizler de görüyoruz. Bizim CHP olarak tek güvencemiz halkımızdır. Biz halkımıza inanarak, güvenerek siyaset yapıyoruz. Siyasette dizayn çabaları her zaman oluyor. Ekrem Başkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunda, Mansur Başkanımız aday gösterildiğinde yine Genel Başkanımızı eleştirmişlerdi. Ne oldu? Mansur Başkanımız da seçildi, Ekrem Başkanımız da seçildi. Sayın Genel Başkanımız Türkiye’yi en iyi tanıyan, Türk insanını, milletimizi en iyi tanıyan liderlerden biridir. Milleti en iyi tanıyan devlet yönetmiş insanlardan biridir. Onun için bu tarz noktalardaki eleştiriler her zaman yersiz ve haksız çıktı. Bunu da ben böyle değerlendiriyorum. En iyi karar verilecektir. Sayın Genel Başkanımız da bu noktada demokrasinin önünü açan, her zaman ülkesini, milletini düşünen bir noktada hareket eder. Ve bu tecrübesi ve deneyimiyle de zaten Genel Başkanımız ilk sandık geldiğinde de yine Türkiye’yi feraha, refaha kavuşturan lider olarak yine çıkacaktır.”

 

TÜM CHP KİTLESİ VE TÜM CHP’LİLER GENEL BAŞKANIMIZIN ARKASINDADIR

Bir gazetecinin “Tüm CHP kitlesinin bile tam olarak içine sindiremediği bir Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye’nin içine sindiremezsiniz” şeklindeki eleştirisinin hatırlatılması üzerine de Taşdelen, şunları söyledi:

 

“O cümle çok haksız bir cümle. Tüm CHP kitlesi, tüm CHP’liler Genel Başkanımızın arkasındadır. Hiçbirimizin, bir tek CHP üyesinin dahi Genel Başkanımızın adaylığı ile ilgili tereddüdü yoktur. Bunun ben altını özenle çizmek isterim. Biz CHP’liler olarak bizim, bütün partimizin adayı Genel Başkanımızdır. Ama Genel Başkanımız da söylüyor hepimiz de söylüyoruz. Tamam, böyle ama kararı sonuçta 6’lı masa verecek. Yani bunu da genel başkanımız her yerde söylüyor.

 

İNCE ADAY İKEN İTTİFAK YOKTU

Diğer bir konuda Muharrem İnce’nin aldığı oy noktasında. O zaman bir ittifak yoktu. Şimdi bir Millet İttifakı var. Onun için dediğim gibi sonuçta biraz sabretmek gerekiyor. AKP tarafı veya onlara yakın gazeteciler, televizyonlarda sürekli aday kim olacak diye onu tartışıyorlar. Ama 6 lider de çok sabırla çok büyük bir ferasetle bu süreci yönetiyor. Onun için günü geldiğinde aday açıklanacak 6’lı masa tarafından. Ama tekrar edeyim. CHP’lilerin tümü Sayın Genel Başkanımızın arkasındadır. Bunda hiçbir tereddüt yoktur.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı