Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Gencer Yılmaz’dan Şiddete Hayır Açıklaması

Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Gencer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan doktor ve hastanenin güvenlik görevlisinin bir hasta yakını tarafından darp edilmesini şiddetle kınadıklarını açıkladı.

 

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan doktor ve hastanenin güvenlik görevlisi, iddiaya göre eşini erkek doktora muayene ettirmek istemeyen hasta yakını tarafından darp edildi. Doktorun aldığı yumruk darbeleriyle burnu kırılırken saldırgan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

 

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli asistan doktor ve hastanenin güvenlik görevlisinin bir hasta yakını tarafından darp edilmesi, sağlıkçılar tarafından tepki ile karşılandı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Gencer Yılmaz, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, sağlık çalışanlarına yapılan insanlık dışı muamelenin son bulmasını gerektiğine vurgu yaptı.

 

Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde sıklıkla meydana gelen ve tüm sağlık çalışanlarını derinden üzen şiddet olayları bitmiyor. Maalesef Bugün İzmir'de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadın doğum polikliniklerinde görevli bir üyemiz Hekim arkadaşımız görevi başında saldırıya uğrayarak burnundan yaralandı. Amaçları en iyi sağlık hizmetini sunmak olan ve bu hizmeti verirken kendi hayatlarını bile hiçe sayan günün 24 saati mesailerini bu uğurda harcayan sağlık çalışanlarının uğradıkları bu saldırıları anlamak izah etmek mümkün değil. İnsanlık onuruna yakışmayan, bu vahşeti nefreti ve saldırganlıkları, çirkinlikleri toplumumuzun hiçbir kesiminde görmek istemiyoruz. Sağlık çalışanlarına yapılan bu insanlık dışı muamelelerin bir an önce son bulması için gereken ne varsa yapılmasını talep ediyoruz. Asistan doktorumuz Mücahit Furkan Balcı'ya geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor ve Bu türden olayların son bulmasını diliyoruz. Doktorumuza yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz…”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı