Metaverse’de İyi Filmlerin ve Daha Fazlasının Adresi: Casa FilmBox

Canal + Group bünyesinde faaliyet gösteren global medya şirketi SPI International, Metaverse içerisindeki ilk alanını Casa FilmBox ismiyle duyurdu. Spatial Metaverse içerisinde oluşturulan sanal alan; bir oditoryum ve toplantı odalarının yanı sıra SPI’ın zengin içerik, ürün ve pazarlama kampanyaları portföyünün sergilendiği galeri ve sergi salonlarını da barındırıyor. Casa FilmBox içerisinde ayrıca SPI’ın önümüzdeki dönemde film gösterimleri, özel gösteriler, şirket toplantıları ve benzeri topluluk aktiviteleri gibi özel etkinlikler için değerlendirmeyi hedeflediği bir performans merkezi de oluşturuldu. 

 

Metaverse’ün, 5G hızlı mobil internet teknolojisinin yaygınlaşmasıyla hayatlarımızın önemli bir yere sahip olacağını vurgulayan SPI International CMO’su ve CDO’su Haymi Behar, “Biz Metaverse’ü, fiziksel ve dijital deneyimlerin bir araya gelip, ‘phygital’ kavramına hayat verdikleri bir alan olarak görüyoruz. Bu kavram, markaların ve toplumların birbiriyle etkileşim yollarını tümden değiştirecek yepyeni bir deneyimi ifade ediyor. Bu profesyonel dünyada eşi benzeri görülmemiş kapsayıcılıkta bir deneyim olacak” şeklinde konuştu.

 

Casa FilmBox tasarımının, SPI/FilmBox markasını Metaverse kullanıcılarına tanıtmayı, SPI ekiplerini, iş ortaklarını ve hedef kitlelerini yaratıcı ve verimli iş birlikleri ile sanal bir buluşma noktasında bir araya getirmeyi hedeflediğini söyleyen Haymi Behar, “Bu buluşma noktası tüm profesyonellere; fikirlerini sanal bir ortamda dile getirip dünyanın farklı yerlerindeki çalışma arkadaşları ve ekipleriyle sanki yan yanaymışçasına birlikte çalışıp, birlikte üretme şansı sunacak. Ortak düşünme süreçleri, verimlilik artışında önemli etkiye sahip ve Metaverse bu konuda büyük fayda sağlayacak” dedi.

 

Haymi Behar, dünyanın en büyük içerik dağıtımcılarından biri olan SPI’ın, içerik kataloğunu incelemek isteyecek müşteriler için Casa FilmBox içerisinde kolay kullanımlı bir sergi alanı oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

 

Şirketin yakın gelecekte, Metaverse içerisinde kendi NFT’lerini oluşturup, bunları dağıtıma sunmayı da hedeflediğini ifade eden Haymi Berhar, sözlerini şöyle sürdürdü; “Casa FilmBox, teknolojideki hızlı gelişimin tüm avantajlarını kullanıp, geniş kitlelere benzersiz, kişiye özel tasarlanmış deneyimlerle erişmeyi hedefliyor. Web3, NFT ve blockchain teknolojileri, içerik tüketiminde ve içerikle etkileşimde sayısız yeni olanakların kapısını açıyor. Markalarımızla Metaverse içerisinde var olmanın, online yaşam tarzını benimseyen genç hedef kitlelerle ilişkimizi güçlendireceğine de inanıyoruz. SPI kültüründe inovasyon, tüm çalışmalarımızın kalbinde yer alır ve önümüzdeki dönemde hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası halini alacak bu dönüşümün öncüleri arasında yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz.”

 

Metaverse, simüle edilmiş dijital ortamlardan oluşan, evrensel nitelikli bir sanal ortamı ifade ediyor. Sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerinden güç alan Metaverse, kullanıcılarına mekandan ve geleneksel iletişim yöntemlerinden bağımsız, yeni bir etkileşim alanı sunuyor. Casa FilmBox gibi Metaverse içerisinde oluşturulan alanlara kişisel bilgisayarlardan, oyun konsollarından, mobil cihazlardan ve VR cihazlarından erişim sağlanabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı