Nilüfer'in Çocuk ve Gençlik Koroları'na ödül

Nilüfer Belediyesi Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Korosu, 25. Türkiye Korolar Şenliği’nde ödüle değer görüldü.

Türkiye Polifonik Korolar Derneği tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen  Türkiye Korolar Şenliği’ne Nilüfer Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Nilüfer Çocuk Korosu ve Nilüfer Gençlik Korosu da katıldı. Türkiye genelinde yapılan ve 106 koronun katıldığı şenlikte küçük yaş gruplarından yetişkin yaş gruplarına kadar farklı kategoride çok sayıda koro yer aldı.  Nilüfer’in Çocuk ve Gençlik Koroları da şenlikte performanslarıyla hem izleyenlerin hem de değerlendirme kurulunun beğenisini topladı. 25. Türkiye Korolar Şenliği’nde Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle “Cumhuriyet”  ve “Atatürk”  konulu marşlarla şarkılar seslendirildi. “Cumhuriyet Marşı” adlı eseri başarı ile seslendiren Nilüfer Çocuk Korosu, Değerlendirme Kurulu tarafından  Müzik Eğitim Yayınları Özel Ödülü’ne, “Cumhuriyet” adlı eseri başarı ile seslendiren Nilüfer Gençlik Korosu da  Değerlendirme Kurulu  tarafından  Ayhan Çetin Özel Ödülü’ne değer görüldü.
Ayrıca, Nilüfer Çocuk Korosu’na  performansı için “Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı” ödülü,  Nilüfer Gençlik Korosu’na  da “Ritmik Beraberlik-Ritmik Uyum” ödülü verildi.

Nilüfer Çocuk Korosu  daha önce 8. SANSEV Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali’nde, Nilüfer Gençlik Korosu da 2. İzmir Uluslararası Korolar Festivali’nde de Nilüfer’i başarıyla temsil etmişlerdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı