Çukuovalılar Pilates ve Zumba Kurslarını Çok Sevdi

Çukurova Belediyesi’nin kadınlar için sağlıklı yaşam adına açtığı pilates, zumba ve aerobik kursları büyük ilgi görüyor. Uzman eğitmenler tarafından ücretsiz olarak verilen kurslarda kadınlar hem spor yaparak sağlıklı yaşamın kapılarını aralıyor, hem de keyifli zaman geçiriyor. Her yaş gurubundan yüzlerce kadının daha sağlıklı ve sosyal bir hayat için kapılarını araladığı kursu ziyaret eden Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin, eğitimlere katılan kadınlara azimlerinden dolayı tebrik ederek, spor yaparken kullanmaları için mat, pilates çemberi ve topları hediye etti.   

 

Kadına yönelik pozitif çalışmalarıyla her zaman öne çıkan Çukurova Belediyesi, açtığı kurslarla 7’den 70’e herkese spor yapma imkânı sunuyor. Tesisler Müdürlüğü tarafından, Kurttepe Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde bulunan spor salonunda verilen pilates, zumba ve aerobik kursları yoğun ilgi göremeye devam ediyor.

 

Sağlıklı yaşamın kapılarının aralandığı eğitimlere sadece Çukurova’dan değil,  kentin diğer İlçelerinde, Yüreğir, Seyhan, Sarıçam’da ikamet eden kadınlarda gelerek, bu enerji dolu ve keyifli eğitimlere ücretsiz olarak katılıyor. Hafta içi her gün ve iki seans olarak verilen kurslarda, daha düzgün bir duruş, esnek bir vücut ve fit bir görünüm hedefleyen kadınlar, son yılların en popüler ve etkili egzersiz programlarından biri olarak gösterilen pilates, aerobik ve zumba yaparak fazla kilolarından kurtuluyor. Profesyonel antrenörler eşliğinde hem dans eden hem de sağlıklı yaşam hareketleri yapan kadınlar, hareketsiz kalan kas gruplarını sporla aktive haline getiriyor ve böylelikle sağlıklı bir vücuda sahip olabilme imkanına kavuşuyor. Doğru nefes egzersizleri ve doğru kas gruplarına yönelik çalışmalarla da vücudun gelişimi sağlanıyor.

 

 Başkan Çetin’in kadınlara yönelik hizmetlerinden oldukça memnun olan Çukurovalı kadınlar, her projede pozitif ayrım gördüklerini, kadına gerçek anlamda değer veren bir siyasi düşüncenin oluşumundan dolayı mutlu olduklarını söylediler. Her sabah ve öğlen evlerinden koşarak geldiklerini anlatan kadınlar, kendilerini şimdi daha huzurlu ve sağlıklı hissettiklerini belirterek, fazla kilolarından da kurtulmanın sevincini yaşadıklarını ifade ettiler.  

 

BAŞKAN SONER ÇETİN : “ ZUMBAYLA ZAYIFLIYOR, AEROBİKLE SAĞLIKLI KALIYORLAR ” 

Kurttepe Mahallesi’nde bulunan Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi’nde verilen kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Soner Çetin, burada kadınlar tarafından büyük ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılandı. Belediyenin kurslarına katılan kadınlara spor yaparken kullanmaları için mat, plates çemberi ve topları hediye eden ve onlarla yakından ilgilenen Başkan Soner Çetin, kursiyerle bir süre sohbet ederek, görüş ve düşüncelerini dinledi. Başkan Çetin,  “Kadınlarımız ve Sağlık her zaman önceliğimiz” diyerek bu konuda çalışmalarını sürdüreceğini, sağlıklı yaşa, sağlıklı kal düşüncesiyle, her fırsatta vatandaşlara hizmet sunmaya devam edeceklerini ifade etti. Sporu bir yaşam biçimi haline getirme hedefinde olduklarının altını çizen Başkan Çetin, “Pilates ve Aerobik kursuyla kadınlarımız hem stresi iyi yönetmeyi öğrenerek yaşam kalitelerini yükseltecek, hem de vücut esnekliğini geliştirip kilolarından kurtulacak ve uzun süre genç kalmayı başaracaklar.” diyerek, tüm kadınları belediyenin spor ve meslek kurslarına katılmasını önerdi.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı