Emirates bu yaz 10 milyonun üzerinde yolcu taşıdı

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu olan Emirates, bu yaz 130 uçuş noktasına yaklaşık 35.000 sefer gerçekleştirerek 10 milyondan fazla yolcu taşıdı.

 

Seyahat talebindeki güçlü artışı öngören Emirates, seferlerini planladığı gibi gerçekleştirmek, seyahat aksaklıklarını en aza indirmek ve yolcularını yaz boyunca dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarını ve ailelerini görmek için planladıkları tatillere ve gezilere taşımak için havalimanı ortaklarıyla yakın temas halinde çalıştı.

 

Havayolu ayrıca bu yoğun dönemde yolcu talebini karşılamak için seferlerini artırarak, Londra Stansted’e günlük seferlerini yeniden başlattı ve Avrupa, Asya ve Ortadoğu’daki popüler seyahat noktalarında yer alan 33 şehrin yanı sıra Şeyseller, Maldivler, Meksika ve Miami gibi en sevilen tatil merkezlerine uçuşlarını artırdı.

 

Haziran ayında Emirates, Tel Aviv’i global uçuş ağına ekledi ve Temmuz ayında Heathrow’daki kapasite azaltma uygulamalarından etkilenen yolculara hizmet etmek için Londra Gatwick’e üçüncü bir günlük sefere başladı.

 

Dünyanın en büyük ticari uçağı olan ikonik Emirates A380’ler, havayolunun uçuş ağındaki 30’dan fazla şehirde yüksek yolcu talebini karşılamak üzere seferler gerçekleştirdi.

 

Yerde ise, Emirates, yolcu sadakat programı üyelerine ve premium yolculara seyahatleri sırasında dinlenerek tazelenebilecekleri konforlu bir alan sunmak için uçuş ağındaki önemli havalimanlarında 25 Özel Dinlenme Salonu da dahil olmak üzere marka niteliğindeki 32 Emirates Dinlenme Salonu’nu yeniden açarak işletmeye başladı. Emirates ayrıca sefer yaptığı neredeyse tüm şehirlerde First ve Business Class yolcuları için ücretsiz olarak sunduğu Özel Şoförlü havalimanı transferi hizmetini de yeniden başlattı.

 

Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB), dünyanın en yoğun uluslararası havalimanıdır. Her ay milyonlarca Emirates yolcusunun kalkış, iniş ve aktarma yaptığı DXB’de, havayolu, havalimanı ekosistemi boyunca yakın koordinasyon ve kullanıma soktuğu ek kaynaklarla 7/24 hizmet veren merkezinde operasyonların kusursuz sürmesini sağladı.

 

Yolcular, Emirates’in havalimanındaki bekleme sürelerini azaltmak ve yolcuların gerekli formaliteleri kolaylıkla tamamlayarak gideceklere yere rahat ulaşmaları için hizmetlere ve dijital çalışmalara yaptığı yatırımlardan faydalandı.

 

Yaz ayları boyunca:

  • Uçuş ağı genelinde 3,8 milyondan fazla yolcu check-in işlemlerini emirates.com ve Emirates Uygulaması üzerinden çevrimiçi gerçekleştirdi;
     
  • 500.000’den fazla yolcu Dubai Terminal 3’te bulunan 22 self-servis check-in kioskunu ve 38 bagaj teslim kontuarını kullandı;
     
  • 11.000’in üzerinde yolcu Dubai’den kalkışlı evde check-in hizmetlerinden faydalanarak, First Class yolcularına ücretsiz sunulan bir hizmettir, havalimanındaki check-in kuyruğuna girmeden, doğrudan pasaport kontrol bölümüne ilerlediler.
     

Emirates, seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle uçuş ağını ve kapasitesini eski haline getirmeye devam ediyor. Havayolu halihazırda pandemi öncesi uçuş ağının/kapasitesinin 74’üne ulaşmış durumda ve bunu yıl sonuna kadar 80’e çıkarmayı planlıyor. Havayolu ayrıca 120 uçağını en yeni iç mekân tasarımıyla donatmak  için Kasım ayında 2 milyar dolarlık devasa bir tadilat programına başlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı