Avcılar’da toplu iş sözleşmesi imzalandı”,Hançerli “İstanbul’da, Türkiye’de en iyi sözleşmelerden birini imzaladık.”

Avcılar Belediyesi’nde 1181 işçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi, belediye binasında düzenlenen törenle imzalandı. İmza töreninde açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, “Bugün İstanbul'a, Türkiye'ye örnek bir sözleşmeye imza atabilme gücünü cesaretini gösterebiliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

 

Avcılar Belediyesi ve Belediye-İş Sendikası İstanbul 2 No'lu Şube arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Avcılar Belediyesi binasında gerçekleşen imza törenine; Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Belediye İş Şube Başkanı Savaş Doğan, Avcılar Belediyesi Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, sendika yöneticileri ve işçiler katıldı.

 

“Türkiye’ye örnek bir sözleşmeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

İmza töreninde konuşan Turan Hançerli: “Biz Avcılar'a hep beraber hizmet ediyoruz. 458 bin Avcılarlının kurumu Avcılar Belediyesi. Evi Avcılar Belediyesi. Bundan 3.5 yıl önce maaşlar ödenmezken, kimse Avcılar'a mal satmak istemezken bugün İstanbul'a, Türkiye'ye örnek bir sözleşmeye imza atabilme gücünü cesaretini gösterebiliyor konumuna gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu belediye güçlü hale geldikçe çalışanlarında güçleneceğini rahata ereceğinin rahat olacağını konuşmuş ifade etmiştik. Bununda iki olayla kanıtı yaşanıyor. Birincisi gecikmeyen, zamanında ödenen maaşlar. İkincisi de Türkiye'de örnek bir sözleşme imza atmış olmamız. Ben huzurlarınızda öncelikle yönetici arkadaşlarım, başkan yardımcılarım, müdürlerim başta olmak üzere tüm bin 700 çalışma arkadaşıma bu belediyeyi kısa bir süre içerisinde bu güce kavuşturdukları için teşekkür ediyorum. Birlikte iyileşeceğiz, birlikte büyüyeceğiz ve Avcılar'a hizmeti daha iyi, daha nitelikli sunacağız. Sözleşmenin hayırlı olmasını olmasını diliyorum. Ve tüm Avcılar'a, çalışma arkadaşlarıma Türkiye'ye hayırlı uğurlu olsun dileklerimle atalım imzalarımızı teşekkürler.” dedi.

 

“İyi bir toplu iş sözleşmesi yaptık”

Törende konuşan Belediye İş Şube Başkanı Savaş Doğan, “Emeğe saygı duyan insanlarla bu süreçleri konuşmak gerekiyor. Başkanımız Turan Hançerli bu süreçte bize “Evet şartları zorlayacağız, belki projeleri biraz öteleyeceğiz ama emekçimin de hak ettiği ücreti günün şartlarında vermeye çalışacağım” dedi. Ve biz Avcılar'da rahat bir nefes aldık. Günümüzün şartlarında belki Türkiye'de en iyi sözleşmelerden birini; sizin emeğe duyduğunuz emeğe karşı gerçekten ortaya koyduğunuz bir iyi niyetle, iyi bir Toplu İş Sözleşmesi yaptık.” dedi.

 

İmza töreninin ardından Belediye İş Sendikası temsilcileri tarafından Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'ye çiçek takdim edildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı