Lüleburgaz’da ranta karşı toplantı!

Başkan Gerenli “Mücadelemizi bırakmayacağız”

 

Lüleburgaz Pancar Bölge Şefliği’nin tüm itirazlara rağmen Özelleştirme İdaresi’nce satışa çıkarılmasına karşı Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’yla gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Gerenli, “Pancar Şefliği’nin ranta kurban gitmemesi için mücadelemizi bırakmayacağız” dedi.

 

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’yla belediyenin tüm itirazlarına ve açmış olduğu dava sürecine rağmen Özelleştirme İdaresi’nce satışı yapılan Pancar Bölge Şefliği’yle ilgili toplantı gerçekleştirdi. Belediye Hizmet Binası Erol Özgür Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Pancar Bölge Şefliği’nin satışına karşı izlenebilecek yol haritası üzerine görüşler alındı. Başkan Gerenli, halkın karşı çıktığı hiçbir şeyin hayata geçirilemeyeceğini vurgulayarak, Pancar Bölge Ofisi’nin ranta kurban gitmemesi için mücadelelerini sürdüreceğini söyledi.

 

“Yaşlılarla çocuklar bir arada olsun”

 

Başkan Gerenli, söz konusu bölgede Lüleburgaz Belediyesi’nin yaşlılarla çocukların bir arada olacağı Yaşlı Gündüz Bakım Evi ile Kreş projeleri olduğunu ve bu projeleri ilgili bakanlıklara sunduğunu hatırlatarak, “Bu binaları yıkmayalım, güçlendirelim istiyorum. Tarihimizi korumak istiyorum. Yıkıp yerine yeni yapmak yerine onları restore etmeliyiz. Biz orada Yaşlı Gündüz Bakım Evi’nin yanında kreş yapalım istiyoruz. Yaşlılarla çocuklar bir arada olsun istiyoruz. Pancar Şefliği’nin açık alanını da kent belleğimizle ilgili bir açık hava müzesine dönüştürelim istiyorum. Bu projeyi de ilgili bakanlıklara sunduk. Süreç birdenbire bambaşka bir noktaya geldi. Arkasından burasının Cumhurbaşkanlığı Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarıldığı daha doğrusu önce imar planı değiştirildi, ardından satışa çıkarıldı” dedi.

 

Mücadeleye devam mesajı!

Toplantıda yer alan katılımcılar izlenecek yol haritasının Lüleburgaz halkının tamamına yayılması fikri üzerinde dururken, ranta karşı mücadeleden geri atılmaması konusunda görüşlerini bildirdi. Öte yandan Başkan Gerenli de, “Emek ve Demokrasi Platformu’yla tüm itirazlarımıza, açmış olduğumuz dava sürecine rağmen Özelleştirme İdaresi’nce satışı yapılan Pancar İşletme Şefliği hakkında izleyeceğimiz yol haritasını konuştuk. Pancar Şefliği’nin ranta kurban gitmemesi için mücadelemizi bırakmayacağız” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı