Samsung yeni Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro ile kişisel sağlık takibinde sınırları yeniden belirliyor

Kişisel sağlık takibi için kullanıcılara sunduğu olanakları çeşitlendirmeye devam eden Samsung, sağlıklı yaşam vizyonunun zirvesi olan yeni Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro'yu tanıttı. Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en fazla özelliğe sahip olan Galaxy Watch5 serisi, gelişmiş yeni BioActive Sensörü sayesinde kandaki oksijen oranı, kan basıncı, kalp ritmi ve uyku takibi gibi birçok veriyi aynı anda sunuyor.

 

Samsung’un kullanıcılara tanıttığı yeni Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, dijital sağlık ve zindeliği herkes için yeniden tanımlıyor. Serinin temelini oluşturan Samsung'un gelişmiş BioActive Sensörü, yeni nesil dijital sağlık sensörleri alanında öncü bir rol üstlenerek, kullanıcılara beden sağlığı hakkında daha fazla bilgi ve veri sağlıyor. Gelişmiş BioActive Sensör sayesinde kullanıcılar, üç ayrı sağlık sensörünü verimli bir şekilde birleştiren tek bir çip aracılığıyla genel sağlık ve zindelik durumunu daha iyi takip edebiliyor. 

 

Kullanıcılar, sağlık durumlarını ve diğer birçok veriyi aynı anda görebiliyor

Yeni Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro, Vücut Kompozisyonu özelliği sayesinde, iskelet kası ve bazal metabolizma hızı ya da kilo ölçümünün ötesinde, kullanıcıların vücuduna ilişkin daha bütünsel veriler sunuyor. Kullanıcılar, artırımlı hedefler belirleyerek, yönlendirmeye dayalı bir yaklaşımla, kaydettiği ilerlemeleri takip edebiliyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda, dünyanın her yerindeki kullanıcılar, sağlık konusunda daha bütünsel bir yaklaşıma öncelik vermeye başladı. Örneğin, kandaki oksijen oranını bilmek, genel sağlık durumuna ilişkin daha iyi bir anlayış sunabiliyor. Bu doğrultuda tasarlanan yeni Galaxy Watch5 serisi, BioActive Sensörün desteklediği teknolojiyle kandaki oksijen oranını ölçmenin kolay bir yolunu sunuyor. 

 

Galaxy Watch5 serisi ayrıca, kullanıcıların diğer sağlık ölçümlerinin hızlı ve kolay bir biçimde takip edilebilmesini de sağlıyor. Örneğin, kullanıcılar kan basıncı, kalp ritmi ve elektriksel aktiviteyi tespit edebilmenin yanı sıra, her zaman ve her yerde kalp sağlığına ilişkin daha derin bilgilere ulaşabiliyor. Ayrıca, yeni Sıcaklık Sensörü sayesinde, Galaxy Watch5 serisi, ek bilgilerle yepyeni deneyimlerin de kapısını aralıyor. 

 

  

Uyku kalitesi ve uyku takibi artık çok daha kolay!

Uyku, hayatımız boyunca sağlık ve zindelik takibi açısından hayati bir rol oynuyor. İşte bu nedenle Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro kullanıcılara, İleri Seviye Uyku Takibi özellikleriyle, uyku kalitesini ve uyku alışkanlıklarını takip etme imkanı sunuyor. Kullanıcılar, uyku aşamaları, horlama ve kandaki oksijen seviyeleri gibi verileri rahatlıkla takip edebiliyor. 

 

Akıllı saatin özel Uyku Koçu, seçilen Uyku Sembolüne göre özelleştirilen aylık program üzerinden kullanıcıların uyku alışkanlıklarını iyileştirmelerine yardımcı oluyor. SmartThings entegrasyonuna sahip olan ve kullanıcıların uykuya daldığını otomatik olarak algılayan Daha İyi Uyku özelliği ise, diğer bağlı cihazlar için uyku ön ayarlarını etkinleştirerek mümkün olan en iyi uyku ortamını sunabiliyor.  Bunların yanında, Galaxy Watch5'in sunduğu gelişmiş güvenlik koruması, kullanıcılara kendisi veya bir yakını yataktan düştüğünde, gelişmiş düşme algılama uyarıları gönderiyor. 

 

En iyi dinlenme ve iyileşme ayarları

Zorlu bir antrenmanın ardından Galaxy Watch5 serisi, kasların ve vücudun en iyi şekilde toparlanmasını sağlamaya destek oluyor. Seri, kardiyo yoğunluklu bir antrenmandan 2-3 dakika sonra kalp atış hızı verilerini sunarken, antrenman esnasında kaybedilen ter miktarına göre alınması gereken ideal sıvı miktarını da gösteriyor.

 

Samsung’un bugüne kadar geliştirdiği en dayanıklı ve en fazla özelliğe sahip akıllı saatlerinden oluşan Galaxy Watch5 serisi, zaman içinde oluşabilecek hasarlara karşı uzun süre dayanabilecek premium malzemelerle tasarlandı. Örneğin, akıllı saatin gelişmiş Sapphire Chrystal ekranı, 60 daha sert ve dayanıklı bir ek katmana sahip. Bu sayede hareketli kullanıcıların ve dış mekan sporları tutkunlarının zorlu ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Galaxy Watch5 Pro ise gelişmiş Sapphire Chrystal ekranın yanında, titanyum kasası ve ekranı koruyan çıkıntılı çerçevesiyle daha fazla dayanıklılık sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, yıpranma ve eskime korkusu olmadan saatleriyle her türlü dış mekan sporunu yapabiliyor. 

 

Konfor ve şıklığı güçlü bir pille bir araya getiriyor

Galaxy Watch5 serisi, ergonomik kayışın bileğe daha iyi oturmasını sağlayan hava cepleriyle, gün boyu konfor için tasarlandı. İster ormanda kampta, ister kanepede Galaxy Watch5 her zaman, her yerde en iyi sonuçları sunuyor. Ayrıca kullanıcılar, yeni ve daha geniş saat kadranının yanı sıra yeni kayış seçenekleriyle, saatini kendi tarzına göre tasarlayabiliyor. 

 

Basit hareketlerden koşu bandına, kullanıcıların tüm egzersizlerde her gün onlara ayak uydurabilen bir akıllı saate ihtiyacı var. İşte bu yüzden Samsung, bir gün ve ötesinde devam edebilen bir pil gücü sunuyor. Bir önceki seriye kıyasla pil kapasitesi 13 daha fazla olan yeni Galaxy Watch5 serisi, kullanıcılara akıllı saatleriyle daha fazla vakit geçirme imkanı sunuyor.

 

Kullanıcılar, saatlerini hızlı bir şekilde şarj etmek istediğinde yalnızca 30 dakikalık bir şarjla, 45'e kadar ek pil ömrü elde edebiliyor. Daha da uzun ömürlü bir pile ihtiyaç duyanlar için Galaxy Watch5 Pro, kullanım süresini azami seviyeye yükselten, Galaxy Watch4'ten iki kat daha fazla dayanan, 60 daha büyük pile sahip. Galaxy Watch5 Pro, Galaxy Watch5'in pil kapasitesinin iki katını sunarak hedef kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve yaşam tarzına hitap ediyor.

 

Yürüyüşlerde ve bisiklet sürüşlerinde profesyonellere yönelik veriler

Galaxy Watch5 Pro, yürüyüşçülerin ve bisikletçilerin antrenmanlarında 'profesyonel' olabilmelerini sağlıyor. Rotalar özelliğiyle yürüyüşçüler, yürüyüş rotası verilerini kaydedebiliyor, indirebiliyor ve içe aktarabiliyor. Böylece kullanıcılar, antrenman arkadaşlarına da öncülük edebiliyor. Dahası, yürüyüşçüler GPS, hız ve irtifa bilgilerini içeren GPX özelliğiyle sayesinde 

 

gözlerini yoldan ayırmadan yola devam edebiliyor ve titreşimler ve sesli rehber yardımıyla adım adım yol tarifi alabiliyor. Ek olarak, geri dönüş özelliği sayesinde kullanıcılar rotalarını kaydedebiliyor ve geldikleri rotadan geri dönebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı