Şehit Binbaşı Unutulmadı

Sakarya Meydan Muharebesi kahramanlarından Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Haymana’da bulunan anıt mezarında gerçekleştirilen etkinlikle anıldı.

 

Giresun 42. Gönüllü Alayı’nın komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan şehadetinin yıl dönümünde,  Haymana Belediyesi, Tirebolu Belediyesi ve Tirebolu Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen "Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ı Anma Programı ve Şehitler İçin Hayır Yemeği” programıyla anıldı.

 

Programa, Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Kadir Aydın, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, Tirebolu Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Aydın başta olmak üzere Giresun, İstanbul ve Tirebolu'dan gelen birçok dernek temsilcisi ile birlikte yüzlerce Giresunlu, siyasi parti ilçe başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar, STK başkanları ve yüzlerce Haymanalı katıldı.

 

Turgut “Sahip Kimsesiz Yatmadılar Bu Topraklarda”

Son Kale Haymana topraklarında Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan başta olmak üzere Giresun’un, Tirebolu’nun binlerce yiğit evladının şehit düştüğünü belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Bu topraklarda yatan dedeleriniz 100 senedir Haymana’nın evlatlarıdır. Her Haymanalının onlar için edilmiş bir Fatiha’sı vardır. Sahipsiz, kimsesiz yatmadılar bu topraklarda. Sizlerin de artık her zaman kapısını çalabileceğiniz dostlarınız, kardeşleriniz var. Haymana’mızda sizleri görmekten ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Şehit Binbaşının na’aşının bulunması sürecinde Tirebolu ile kurduğumuz ilişkiyi kardeşliğe dökerek Tirebolu Belediyesi ile “Kardeş Kent Protokolü” imzaladık. O günden beri yüzlerce Giresunlu, Tirebolulu dostumuzu Haymanamızda ağırladık, bizler de Giresun’a ve Tirebolu’ya gittik, misafiriniz olduk. İnanıyorum ki, bundan sonra çocuklarımız, torunlarımız da kurduğumuz bu bağı, kardeşliği devam ettirecektir.” dedi.

 

İşler “ Canımız, Kanımız Pahasına Anadolu’yu Bırakmayacağız”

Sakarya Meydan Muharebesi sırasında ayakta kalma mücadelesi verildiğini ifade eden AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler “ Geriledik, topraklarımızı kaybettik ama canımız pahasına, kanımız pahasına Anadolu’yu bırakmayacağız. 26 Ağustos bu topraklara gelişimizin habercisi, Sakarya, 30 Ağustos zaferi ise bu toprakların tapusunun bizde olduğunun habercisidir.” diye konuştu.

 

Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk, Kadir Aydın, İstanbul Milletvekili Hasan Turan da konuşmalarında yüz yıldır dedelerine sahip çıkan Haymanalılara ve Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın anıt mezarının yapılmasını sağlayan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’a teşekkür etti.

 

Program Kuran-ı Kerim tilaveti ve edilen duaların ardından şehitler için verilen Hayır Yemeği ile sona erdi.

 

Yurdun çeşitli yerlerinden gelen Giresunlular daha sonra Mangal Dağı Şehitliğini ziyaret edip şehit dedeleri için dua etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
Vozol 6000 istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı